HOTLINE: 732 300 900

ceník plastické chirurgie

plastika na splátky

bezplatná konzultace

  1. 1

gynekomastieOperace gynekomastie provedená MUDr. Josefem Kulhánkem, MBA.

Stáhnout newsletter

Chcete být informováni o naší klinice? Čtěte náš newsletter!

Stáhnout newsletter

Gynekomastie je dobře řešitelná pomocí plastické chirurgie. Každý muž trpící gynekomastií by měl nejprve podstoupit konzultaci u endokrinologa, měl by také podstoupit ultrazvuk prsních žláz a varlat, aby byla vyloučena nádorová onemocnění. Gynekomastii lze v některých případech léčit konzervativně, a to např. podáváním léků zabraňujícím tvorbu estrogenu. V mnoha případech je však třeba podstoupit chirurgický zákrok, který spočívá v redukci prsní žlázy a tuku (pomocí liposukce).

Gynekomastie a možnosti řešení pomocí plastické chirurgie

Plastická chirurgie dnes nabízí několik možností jak gynekomastii řešit. Nejčastěji se redukuje prsní žláza, častým řešením je také liposukce. Prsní žláza se redukuje pomocí řezu těsně u bradavky, čímž je následná jizva výrazně méně patrná. Odsátí tuku lze provést pomocí liposukce či tumescentní liposukce.

Gynekomastie - průběh operace

Gynekomastie je prováděna nejčastěji v celkové anestezii za jednodenní hospitalizace. Po operaci je třeba nosit hrudní bandáž, a to na cca 3 týdny, aby kůže dobře přilnula k hrudníku. Fyzicky namáhavou činnost a sport je třeba na 1 měsíc vyloučit.

Uvažujete o plastické operaci gynekomastie?

© 2014 PHK Marketing. All rights reserved | Marketing ve zdravotnictví by MEDISITES.cz